Jakie są różnice między postbiotykiem, synbiotykiem, probiotykiem a prebiotykiem?
Postbiotyk, synbiotyk, probiotyk i prebiotyk – wszystkie cztery wspierają mikrobiom jelitowy, jednak każdy w trochę inny sposób. Dowiedz się, czym się od siebie różnią i który z nich będzie lepiej dopasowany do Twoich potrzeb.
Postbiotyk – co to jest, jak działa, kiedy i jak stosować, dla kogo?
Postbiotyki, choć mniej znane niż probiotyki czy prebiotyki, odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia jelit i całego organizmu. Dowiedz się, czym jest postbiotyk i jak dokładnie działa.
Maślan sodu – co to jest, jak działa, jakie ma zastosowanie?
Maślan sodu, znany również jako sól sodowa kwasu masłowego, odgrywa kluczową rolę w zdrowiu jelit i ich funkcjonowaniu. Przyjrzymy się bliżej, czym jest maślan sodu, jak działa oraz kiedy warto go przyjmować.
Dieta Low FODMAP dla osób cierpiących na IBS
Zespół jelita drażliwego (IBS) to dolegliwość, która może znacznie obniżyć jakość życia. Osoby cierpiące na IBS często borykają się z wieloma nieprzyjemnymi objawami. Jednym ze sposobów łagodzenia tych symptomów jest odpowiednia dieta, taka jak dieta Low FODMAP.
Problemy z brzuszkiem na wakacjach – jak poradzić sobie z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi u dziecka podczas letnich wyjazdów?
Poznaj najczęstsze przyczyny problemów żołądkowych i jelitowych u dziecka podczas wakacji oraz sprawdzone sposoby, jak sobie z nimi poradzić.
Zdrowa zbilansowana dieta dla osoby dorosłej
Co jeść i w jakich proporcjach, aby zachować zdrowie jak najdłużej? Przekonaj się, jak powinna wyglądać dobrze zbilansowana dieta dla osób dorosłych.
Mikrobiom w podróży – zadbaj o swoje jelita na wakacjach
Niezależnie od tego, czy planujesz egzotyczną podróż, czy urlop w kraju, ważne jest, aby zadbać o swoje zdrowie, w tym również o zdrowe jelita. Mikrobiom w podróży może być narażony na różne wyzwania, dlatego warto wiedzieć, jak go wspierać.
Jak przygotować organizm do lata?
Lato to czas, który wielu z nas kojarzy się z relaksem, słońcem i wakacyjnymi podróżami. Aby w pełni cieszyć się tym okresem, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie organizmu. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych kroków, które pomogą Ci przygotować organizm do lata.
Zdrowa dieta dla dziecka w wieku szkolnym
Zdrowa dieta dla dziecka w wieku szkolnym jest kluczowa dla jego prawidłowego rozwoju fizycznego, umysłowego i emocjonalnego. Odpowiednie żywienie wpływa na koncentrację, wyniki w nauce, energię do zabawy i aktywności fizycznej oraz ogólne samopoczucie.
Ile ruchu dziennie? Ile kroków dziennie powinniśmy robić dla zdrowia?
Regularna aktywność fizyczna nie tylko poprawia kondycję, ale także zmniejsza ryzyko wielu chorób, w tym chorób serca, cukrzycy typu 2 oraz otyłości. Jednym z najprostszych sposobów na monitorowanie naszej aktywności jest liczenie kroków. Ile kroków dziennie powinno się robić, aby uzyskać korzyści zdrowotne?
Jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu i aktywności fizycznej i dlaczego warto?
Ruch jest dla nas niezwykle ważny już od najmłodszych lat. Dlatego warto zachęcać dzieci do codziennej aktywności, aby wyrobić w nich dobre nawyki na przyszłość. Sprawdź, jakie sporty są dobre dla dzieci, jak długo i często powinny je uprawiać i jak przekonać swoje pociechy do regularnego ruchu.
Biegunka u dziecka – ile trwa, objawy, przyczyny, leczenie
Kiedy można mówić o biegunce u dziecka oraz kiedy należy niezwłocznie zgłosić się z nią do lekarza? Oto najważniejsze informacje o biegunkach u dzieci.